Aktualnosci - skrót

Aktualnoci archiwum

2010-03-01 | Samurai Game - komunikacja, przywództwo, honor

Samuraje kojarzą nam się najczęściej z budzącymi trwogę, bezlitosnymi i okrutnymi japońskimi wojownikami, biegle władającymi mieczami ostrymi jak brzytwa. Mniej osób zapewne pamięta, iż samuraje podporządkowywali swoje życie wymagającym zasadom kodeksu bushido, który honor, prawość, wytrwałość, odwagę, samokontrolę, samodoskonalenie, wierność, współczucie czy prawdomówność uznawał za wartości najwyższe.

I właśnie w tym surowym świecie średniowiecznych samurajów rozgrywa się akcja warsztatów Samurai Game – pełnej wyzwań, intensywnie angażującej i integrującej symulacji szkoleniowej, opartej w swych założeniach na elementach filozofii japońskiej sztuki walki aikido. Uczestnicy, podzieleni na dwie opozycyjne armie, biorą udział (indywidualnie i zespołowo) w rozmaitych potyczkach i ćwiczeniach stanowiących wyzwanie i test dla ich pomysłowości, umiejętności podejmowania decyzji, poczucia honoru, godności, uczciwości, gotowości do podejmowania ryzyka, bezinteresowności, zdolności okazywania szacunku, współczucia oraz osobistego zaangażowania.

Twórcą Samurai Game jest George Leonard, amerykański pisarz, dziennikarz i nauczyciel aikido, autor wielu książek na temat potencjału ludzkiego.

Dzięki osadzeniu uczestników w nieznanych, intrygujących realiach i stworzeniu atmosfery intensywnej rywalizacji Samurai Game pozwala budować zintegrowane zespoły, usprawnia ich wewnętrzną komunikację, doskonali umiejętność podejmowania decyzji w trudnych sytuacjach oraz wydawania i przyjmowania poleceń, doskonali umiejętność efektywnego przewodzenia i poddawania się przewodnictwu, a także ułatwia rozpoznanie i zrozumienie własnych nawykowych wzorców postępowania

Uczestnikiem Samurai Game może być każdy, niezależnie od wieku, płci, siły czy sprawności fizycznej. Najmniejsza liczba uczestników warsztatów – 16 osób. Warsztaty są prowadzone przez jedynych w Polsce i Europie, certyfikowanych trenerów Samurai Game, posiadających stopień piąty dan w aikido.

Warsztaty Samurai Game są doskonałą propozycją dla wszystkich poszukujących oryginalnego i ciekawego pomysłu na szkolenie z zakresu komunikacji, budowania zespołu, przywództwa i integracji.


Almi Solutions
tel./fax: (032) 232 35 14
e-mail: biuro@almisolutions.pl

Almi Solutions